„Ćwiczeniami można
zastąpić wiele leków,
żaden lek nie może
zastąpić ćwiczeń”.

A. Mosso

Do czego potrzebny jest Profilaktor Jewminowa?

Metoda Jewminowa realizowana jest przy pomocy Profilaktora Jewminowa – specjalnego  przyrządu sportowo – rehabilitacyjnego. Profilaktor może być wykorzystywany w ośrodkach medycznych, przedszkolach, szkołach, klubach sportowych i wszędzie tam, gdzie pracują lub odpoczywają ludzie prowadzący mało aktywny tryb życia (urzędnicy, osoby pracujące w transporcie, przy komputerach, muzycy oraz wszyscy, którzy w ciągu dnia pracują w pozycji statycznej). Szczególnie potrzebny jest tym osobom, których działalność związana jest z dużym obciążeniem kręgosłupa (górnicy, pracownicy fizyczni, sportowcy i in.), aby odbudować kręgosłup po przeciążeniu i przygotować go do jeszcze większych obciążeń.

Ćwiczenia na Profilaktorze wzmacniają gorset mięśniowy kręgosłupa i pozostałych mięśni. Najważniejsze to ścisłe przestrzeganie ćwiczeń, które dla każdego dobierane są indywidualnie przez specjalistę, odpowiednio do problemów z kręgosłupem, fazy choroby, ogólnego stanu zdrowia  i właściwości danego organizmu.

Konstrukcja przyrządu pozwala na jego zamontowanie praktycznie w każdym mieszkaniu, co daje możliwość skutecznego wykorzystywania go przez wszystkich członków rodziny, niezależnie od wieku, masy ciała oraz stopnia przygotowania fizycznego. Najważniejsze to regularne wykonywanie ćwiczeń oraz wiedza, co robić i jak prawidłowo dozować obciążenia.
Profilaktor Jewminowa potrzebny jest wszystkim, którzy nie chcą mieć problemów z kręgosłupem i tym samym ze swoim zdrowiem. Właśnie w tym celu należy opanować Metodę Jewminowa, która pozwoli zadbać o zdrowy stan kręgosłupa.

Każdy może zadecydować samodzielnie, jak nie dopuścić do wystąpienia problemów z kręgosłupem. My natomiast dołożymy wszelkich starań aby Państwu w tym pomóc.

Nauczymy Was najważniejszego „Jak zadbać o swój kręgosłup”.

W dzisiejszych czasach schorzenia kręgosłupa są najbardziej rozpowszechnioną dolegliwością i dotyczą praktycznie każdego człowieka. Pomimo różnorodności preparatów farmakologicznych oraz zastosowania najnowocześniejszych metod leczenia liczba chorych na osteochondrozę i skoliozę wciąż wzrasta.

Zmiany w kręgosłupie zaczynają się już we wczesnym okresie rozwoju, szczególnie w okresie przedszkolnym, pogłębiają się w wieku szkolnym oraz okresie dojrzewania, a kończą się w wieku dorosłym w postaci klinicznych objawów osteochondrozy.

Przy odkształceniach kręgosłupa zostają naruszone funkcje wegetatywnego układu nerwowego, płuc, serca, wątroby, nerek, pojawiają się choroby ginekologiczne, pogarsza się ostrość widzenia, występują zawroty i bóle głowy. Choroby związane z zaburzeniami funkcjonowania powyższego układu i organów stały się nieodłączną częścią życia każdej rodziny. Dlatego też jednym z najbardziej aktywnych problemów współczesnych czasów jest poszukiwanie skutecznych oraz tanich metod i środków przywracających zdrowie na szeroką skalę.

Nasze Centrum proponuje innowacyjną metodę,  która zapobiega schorzeniom i leczy kręgosłup. Jej unikalność zawiera się w niezwykłej prostocie, ekonomiczności, a najważniejsze – w skuteczności,  która w większości przypadków jest osiągana dość szybko i może się utrwalić na resztę życia. Metoda Jewminowa została zaaprobowana i jest zalecana przy codziennych ćwiczeniach u dzieci i dorosłych, jako forma zapobiegania i leczenia schorzeń kręgosłupa. Realizowana jest przy pomocy Profilaktora Jewminowa – specjalnego  przyrządu sportowo – rehabilitacyjnego, opatentowanego we wszystkich krajach Europy.

Profilaktor Jewminowa
 może być wykorzystany w ośrodkach medycznych, przedszkolach, szkołach, klubach sportowych i tam, gdzie pracują lub odpoczywają ludzie prowadzący mało aktywny tryb życia. Szczególnie potrzebny jest tym osobom, których działalność związana jest z dużym obciążeniem kręgosłupa, aby odbudować go po przeciążeniu i przygotować do jeszcze większych obciążeń.
Ćwiczenia na Profilaktorze wzmacniają gorset mięśniowy kręgosłupa i pozostałych mięśni. Konstrukcja przyrządu pozwala na jego zamontowanie praktycznie w każdym mieszkaniu, co daje możliwość skutecznego wykorzystywania go przez wszystkich członków rodziny, niezależnie od wieku, masy ciała oraz stopnia przygotowania fizycznego. Najważniejsze to ścisłe przestrzeganie ćwiczeń, które dla każdego dobierane są indywidualnie przez specjalistę, odpowiednio do problemów z kręgosłupem, fazy choroby, ogólnego stanu zdrowia  i właściwości danego organizmu.

Pierwszy Profilaktor został skonstruowany w 1991 roku. Jego konstrukcja od tej pory zmieniła się diametralnie. Centrum Leczenia Kręgosłupa w Kijowie (Centrum Jewminowa) powstało w 1996 roku. Na początku ludzie dowiadywali się o nim od znajomych, którym udawało się osiągnąć bardziej skuteczne efekty, niż przy zwykłym leczeniu. Z każdym rokiem Centrum Jewminowa przyjmowało coraz więcej osób (ponad 80 tys. w roku 2006, aktualnie ponad 200 tys.). Wyniki ankiet, przeprowadzonych wśród kupujących Profilaktor Jewminowa pokazują, że tylko niewielka ilość osób wraca ponownie do lekarza z powodu kręgosłupa.

Profilaktor to specjalne urządzenie ortopedyczne przeznaczone do wykonywania zestawów ćwiczeń leczniczych wg Metody Jewminowa. Podczas wykonywania ćwiczeń płaszczyzna Profilaktora ułatwia odciążający i rozciągający wysiłek oraz poślizg. Wymagany współczynnik poślizgu podczas wykonywania ćwiczeń zapewnia specjalne pokrycie, które jest polerowane z wykorzystaniem szczególnej technologii. Oprócz tego Profilaktor posiada specjalną amortyzację, co jest niezbędnym warunkiem do naturalnej miękkiej i płynnej rehabilitacji kręgosłupa w prawidłowej pozycji anatomicznej.

Profilaktor Jewminowa przeznaczony jest do zapobiegania i leczenia:

– osteochondrozy odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa,
– początkowych form skoliozy, zapobiegania rozwojowi ciężkich form skoliozy,
– choroby Scheuermann`a – skrzywień (garbów) młodzieńczych,
– różnych wad postawy,
– zapalenia korzonków rdzeniowych o różnej etiologii,
– korekcji postawy ciała, zmniejszenia wagi i kształtowania sylwetki,
– zwiększenia wzrostu u dzieci i dorosłych,
– usunięcie zmęczenia mięśni pleców i tułowia (szczególnie u osób prowadzących pasywny tryb życia),
– polepszenia rozwoju ogólnofizycznego i wzmocnienia różnych grup mięśni.

Korzystając z terapii manualnej (chiropraktyki) możemy zlikwidować bóle kręgosłupa, zespoły  bólowe pochodzenia korzeniowego, bóle naczyniowo-ruchowe oraz zapalne, bóle po urazach i  operacjach. Jednakże jest to dopiero początek drogi prowadzącej do wyleczenia. W celu  zapobiegnięcia nawrotom problemów z kręgosłupem proponujemy Państwu alternatywną Metodę  Jewminowa oraz Profilaktor Jewminowa.

Kręgosłup jest podstawą życia i nie warto czekać na ból. Już teraz zacznijcie mu zapobiegać!

W celu sprawdzenia kosztu zakupu Profilaktora zapraszamy do zakładki Oferta

Aktualnie w ofercie oprócz Profilaktora o standardowych wymiarach posiadamy również urządzenia składane: 2- i 3-częściowe.

 

 

Profilaktor Jewminowa