Drodzy rodzice!
W dzisiejszych czasach schorzenia kręgosłupa są najbardziej rozpowszechnioną dolegliwością i dotyczą praktycznie każdego człowieka. W wyniku badań kontrolnych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym u prawie 70%  stwierdzono wady postawy, u 30% dzieci  skoliozę. Jako przyczyny wymienić można: brak ruchu, źle dopasowane biurka i krzesła, zbyt obciążone plecaki szkolne oraz nieprawidłowa pozycja siedząca podczas codziennych zajęć. Osłabione mięśnie pleców nie są w stanie utrzymać kręgosłup w prawidłowej postawie anatomicznej.
Zmiany w kręgosłupie zaczynają się już we wczesnym okresie rozwoju, szczególnie w wieku przedszkolnym, pogłębiają się w wieku szkolnym oraz okresie dojrzewania, a kończą się klinicznymi objawami osteochondrozy u dorosłych. Jednym z najbardziej aktywnych problemów współczesnych czasów jest poszukiwanie skutecznych oraz tanich metod i środków wzmocnienia mięśni kręgosłupa już we wczesnej fazie rozwoju, a także wykształcenie nawyku dbania o zdrowy kręgosłup na każdym etapie życia.

Centrum Leczenia i Rehabilitacji Kręgosłupa zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia ze specjalistycznej gimnastyki korekcyjnej wg Metodyki Jewminowa z elementami gier, zabaw oraz sztuk walk.Metodyka została zaaprobowana i jest zalecana jako forma zapobiegania i leczenia schorzeń kręgosłupa. Metodykę realizuje się na specjalnym przyrządzie, opatentowanym we wszystkich krajach Europy Profilaktorze Jewminowa, który pozwala wzmacniać gorset mięśniowy kręgosłupa i pozostałych mięśni.

Celem zajęć jest korekcja wad postawy, wzmocnienie mięśni pleców, ogólny rozwój fizyczny i doprowadzenie do nawyku dbania o kręgosłup, a wszystko to  poprzez atrakcyjną i niestandardową formę zajęć. Zależy nam, aby poprzez zabawę zachęcić do aktywności ruchowej, kształtując przy tym nawyk prawidłowej postawy. Ćwiczenia nasze mogą być traktowane również jako przygotowujące lub uzupełniające przy wszelkich dyscyplinach sportowych.

Zapraszamy! Koszt karnetu miesięcznego wynosi 90 PLN
(zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej, w budynku siłowni Gladiator obok hotelu „Lipsk”)